KLASA VIII A

Jesteś tu: » Strona startowa » KLASA VIII A

Wych - mgr Jolanta Ciapka

Kończymy rok szkolny 2017/2018! Za nami czas wytężonej nauki i pracy, przed nami – wakacje, czas odpoczynku.

Na odpoczynek zasłużyli wszyscy lecz szczególnie ci najbardziej pracowici a należy do nich nasza kolężanka, która uzyskała średnią ocen 5.21 oraz uczniowie, którzy mieli osiągnięcia w konkursach.

czytaj więcej

23 mają pojechaliśmy z kolegami z innych klas pod opieką wychowawcy i nauczycieli na kolejną wycieczkę śladami nauki.

Najpierw byliśmy w elektrowni szczytowo – pompowej Porąbka – Żar. Poznaliśmy jej historię oraz zasadę jej działania i przeznaczenie, a co najważniejsze mogliśmy zwiedzić część podziemną elektrowni.

czytaj więcej
  • Uroczystość Patronów Szkoły: Tadeusza Sygietyńskiego i Kardynała Karola Wojtyły

30 mają wzięliśmy udział w apelu z okazji Święta Szkoły. Z tej okazji uczennice klasy VI i klasy IIIa gimnazjum przygotowały montaż słowno-muzyczny o naszych patronach. W wystąpieniu wspominano życie założyciela zespołu „Mazowsze” odśpiewano utwory zespołu oraz przedstawiono święte życie Karola Wojtyły.

 

  • Apel z okazji Dnia Ziemi

W dniu 23 kwietnia wraz z koleżankami z klasy szóstej przybliżyliśmy całej społczności szkolnej problem zanieczyszczenia środowiska i jego skutków. Zachęcaliśmy do dbania o Ziemię prezentujac montaż słowno muzyczny. Chcieliśmy skłonić wszystkich do refleksji i zaapelować do ich świadomości aby wtedy, gdy za kilka lat będziemy mogli samodzielnie planować swoje życie, zdawać sobie sprawę, że działanie przeciwko naturalnemu środowisku to nic innego, jak działanie przeciwko samemu sobie.

Mottem naszego apelu był krótki, ale jakże bardzo głęboki w swojej treści wiersz znanej poetki - Wisławy Szymborskiej:

 

Najwyższą formą materii jest człowiek-Ziemi mieszkaniec.

Najwyższą formą istnienia - świadome jego działanie.

Najwyższą formą działania - walka o pokój tej Ziemi.

Najwyższą formą tej walki- siłami walczyć wspólnymi".

 

 W dniu 5 grudnia 2017 r. pojechaliśmy wraz z klasą VI i VIIb oraz VII ze Szkoły Podstawowej w Glince pod opieką wychowawcy Jolanty Ciapka oraz nauczycieli Magdaleny Mizia i Beaty Kocoń Michalska na zajęci z fizyki i astronomii.

Byliśmy na Uniwersytecie w Katowicach.
czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl